Kategorie

Ohradník síťový - vybíjecí energie 2,5 J - Je vhodný pro stavbu ohrady pro koně, psy a další drobná zvířata

Elektrické ohradníky, zdroje síťové, kombinované, bateriové

Počet produktů: 12
Elektrické ohradníky, zdroje síťové, kombinované, bateriové

Elektrický ohradník, zdroje pro elektrická hrazení - ohradník - elektrické - síťové ohradníky, kombinované...

Více

Podkategorie

 • Ohradníky síťové

  Ohradníky AKO napájené ze sítě 230 V od 0,7 do 14,5 J vybíjecí energie Následující zdroje pro elektrické ohradníky jsou napájené ze síťe 230 V. Určeny pro koně, skot, ovce, kozy a další hospodářská zvířata. Jednotlivé typy se odlišují výkonem udávaným v joulech a v zobrazování údajů - kontolkami nebo digitálním ukazatelem.Tyto zdroje jsou nejvýhodnější pro provoz elektrických ohradníků. Spotřeba elektrického proudu se pohybuje v jednotkách watů. Tím je jejich samotný provoz velmi levný i při vysokých výstupních výkonech. Doporučujeme použití síťových zdrojů i tam, kde je pastvina vzdálena i několik set metrů od zdroje proudu a lze technicky přivést napětí od zdroje k ohradě (pomocí vysokonapěťových kabelů lze přívod natáhnout i potokem nebo propustky pod silnicí). Pokud je přívod dobře udělaný, mělo by se na jeho konci naměřit stejné napětí jako na samotném zdroji.

 • Ohradníky síťové s automatickou regulací

  Nové ohradníky pro elektrické hrazení série AKO-NI splňují bezpečnostní normu pro elektrické ohradníky, která vstoupila v platnost 1. 9. 2010. Podle této normy je maximální výstupní energie do ohradníku omezena na 15 joulů. Přístroje mezi 5 a 15 jouly musí být vybaveny časově zpožděným přizpůsobením síly rázu při zmenšené zátěži a poplachovou funkcí. Časové zpoždění zaručuje dostatečně dlouhou prodlevu pro bezpečné vzdálení se z dosahu elektrického ohradníku. Pokud ohradník zjistí trvalý dotyk, sled impulzů se výrazně zpomalí a je indikován akustickým a optickým signálem. Tyto elektrické ohradníky jsou vhodné pro skot, ovce i koně, je vhodné je instalovat na ohrady s vodiči, jejichž maximální odpor je maximálně 50 ohmů/100 m.

 • Ohradníky síťové a bateriové LACME

  Elektrické ohradníky síťové, určeno pro koně, skot, ovce, proti divoké zvěři

 • Ohradníky bateriové

  Elektrické ohradníky jsou napájeny alkalickými 9 V bateriemi nebo olověnými 12 V akumulátory. Zdroj B 40, určený pro použití např. na cestách je napájen 2 ks monočlánků, ale jeho výkon je velmi malý a lze s ním napájet ohrady jen několik metrů dlouhé.Zdroje pro elektrické ohradníky napájené z baterií jsou zdroje s malým výkonem do 0,5 J a jsou určeny jen pro malé a dočasné pastviny pro citlivá zvířata. Jejich předností je velmi pohodlné použití, kdy baterie je v obalu přístroje(kromě typu AN 500, který je určen jen pro 12 V akumulátor a který lze napájet i z auta). Používají se na závody, vandry nebo dopásání malých ploch na krátkou dobu (zahrady, sady). Místo jednorázové alkalické 9 V baterie lze pomocí propojovacích kabelů použít pro napájení i akumulátory 12V, ty se ale nenechají vložit do obalu přístroje.

 • Ohradníky kombinované

  Ohradníky AKO napájené z baterie 12 V nebo s adaptérem ze sítě 230 V.Kombinované zdroje pro elektrické hrazení jsou určeny primárně pro napájení z akumulátoru 12 V, popřípadě jednorázové baterie 9V. Jako akumulátor je vhodnější použít trakční typ. K provozu lze u těchto typů jako zdroj napájení použít i originální adaptér do sítě 230 V. Při použití neoriginálního, nebo poškozeného adaptéru riskujete, že se na ohradu dostane přímých 230V.